Naudotų baldų aptraukimas naujais audiniais: klientų baldininkams dažniausiai užduodami klausimai

1

Naudotų baldų aptraukimas naujais audiniais: klientų baldininkams dažniausiai užduodami klausimai

Minkštųjų naudotų baldų aptraukimas – nemažai klientų dėmesio sulaukianti paslauga. Natūralu, kad aktyviai ja besidomintiems klientams kyla ir įvairių klausimų. Dažniausiai užduodamus patarsime šiame straipsnyje.

Ar baldų aptraukimo paslauga brangi?

Kokybiškai, laikantis visų reikalavimų suteikta paslauga nebus pigi. Jai reikia specialių įgūdžių, patirties. Baldų aptraukimas audiniu ar oda – tai tik ledkalnio viršūnė: dažnai reikia keisti baldų spyruokles, minkštinimo medžiagas, veltinį,  sulūžusias pertvaras, suplyšusį pamušalą ir t. t. Taigi, labai dažnai vien pakeisti audinio nepakanka.

Apskirtai paslaugos kainą lemia baldo dydis, formų sudėtingumas, naujų medžiagų poreikis ir kt. Vis tik įprastai kaina – net kelis kartus mažesnė nei naujo baldo.

Ar yra būdas sutaupyti norint aptraukti baldus nauju audiniu?

Jeigu minkštojo baldo rėmas, spyruoklės, minkštoji dalis yra puikios būklės, o apsitrynęs, nublukęs – tik viršutinis audinys, savaime aišku, paslauga bus pigesnė. Tačiau, kaip rodo patirtis, kartais klientai yra įsitikinę, kad užteks pakeisti tik gobeleną, nors iš tiesų gerokai susidėvėjusios ir vidinės badų dalys. Atnaujinant baldą būtina pakeisti ir jas.

Baldų aptraukimas: ar šį darbą galima atlikti patiems?

Teoriškai minkštuosius baldus galima bandyti atnaujinti ir patiems, praktiškai tai – labai sudėtinga, nes reikia patirties, žinių, siuvimo įgūdžių, jau nė neminint įrangos, prietaisų, patalpų ir kitų niuansų. Paprastą kėdę su minkštąja dalimi galbūt pavyks pervilkti ir patiems, tačiau sofos ar minkštojo kampo patys kokybiškai neaptrauksite.

Kada verta baldą atnaujinti?

Nemažai pastaraisiais dešimtmečiais gamintų baldų nėra pakankamai tvirti ir neverta investuoti į jų atnaujinimą. Tačiau jei minkštojo baldo rėmas – tvirtas, pernelyg nenusidėvėjęs, nesulūžęs, baldas stipriai negirgžda, tuomet tikriausiai jį verta atnaujinti. Anksčiau baldai buvo sutvirtinami kaiščiais, o ne klijuojami, todėl būdavo kur kas patvaresni. Paprastai tokie baldai buvo gaminami dar mūsų tėvų ar senelių jaunystės metais. Atnaujinti verta ir vidutinės-geros būklės iš artimųjų paveldėtus ar antikvarinius baldus.

Kokių klaidų žmonės daro rinkdamiesi ir įsigydami audinius?

Viena dažniausiai daromų klaidų – baldams, kurių kraštai yra suapvalinti, pasirenkami raštuoti arba juostomis dekoruoti audiniai. Norint tokį audinį tinkamai ištempti, juostos ir raštai išsikraipo ir galiausiai atrodo negražiai. Patikimi meistrai visuomet informuoja, koks audinys praktiškesnis ir tinkamesnis, todėl verta pasikliauti jų patarimais. Be to, neverta audinio pirkti iš anksto: daugybę įvairių audinių variantų pasiūlys patys paslaugos teikėjai.

Kaip žinoti, ar baldų aptraukimo paslauga suteikta kokybiškai?

Dažniausiai jau plika akimi matyti, ar baldas buvo aptrauktas kokybiškai. Labai svarbu, kad meistrai visiškai nuvilktų seną gobeleną. Kai kurie baldininkai palieka ankstesnę medžiagą, tačiau, pasak atnaujinkbalda.lt meistrų, tai didelė klaida, nes ilgainiui tarp dviejų audinių sluoksnių susidarys raukšlės: baldas atrodys negražiai, nebus toks patogus. Tai, kad senasis audinys buvo paliktas, galima pastebėti po maždaug poros mėnesių baldo eksploatavimo.

Ar baldus galima pervilkti kliento namuose?

Nemažai klientų domisi, ar yra galimybė baldą nauju audiniu aptraukti kliento namuose. Tačiau norint paslaugą suteikti kokybiškai šiuo metu tokios galimybės nėra: apdirbant baldą reikia daug erdvės, didelio stalo, staklių, pakėlimo įrenginių ir kt. Tik tokiu būdu baldas pervelkamas kokybiškai. Dėl šios priežasties meistrų, siūlančių baldus pervilkti namuose, paslaugas reikėtų vertinti skeptiškai.

Kiek vidutiniškai laiko trunka baldo restauracija ir aptraukimas?

Dažniausiai sofa pervelkama per maždaug 1 sav. Jei užsakymo apimtys didesnės, reikia pervilkti daugiau baldų (pavyzdžiui, minkštasis kampas ir 2 foteliai), tuomet paslaugos atlikimo terminas – iki 2 sav.

Rekomenduojame

Kokios galėtų būti vaikiškos lovytės?

Kokios galėtų būti vaikiškos lovytės?

Vaikiškų lovyčių pasirinkimas atsakinga užduotis. Tėvai dažniausiai nori, jog lovytė būtų patogi, miela, galbūt žaisminga, kad vakarui atėjus mažylis džiugiai keliautų nakties poilsiui. Taip pat svarbu, kad baldas būtų praktiškas bei funkcionalus. Vaikiškos lovytės dažnai pasirenkamos atsižvelgiant į vaiko amžių. Jos skiriasi nuo įprastų lovų suaugusiems ne tik dydžiu, bet ir įdomesniu dizainu, ryškiomis spalvomis. […]

Apie baro stalus ir baro, pusbario kėdes

Apie baro stalus ir baro, pusbario kėdes

Baro stalai iš restoranų, kavinių ir barų jau seniai persikėlė į žmonių namus. Jie naudojami pagrąžinti interjerą, suteikta jam kažko ypatingo, taip pat tai gali būti kaip erdvės atskyrimo elementas. Baro stalas puikiai atskiria virtuvės zoną nuo svetainės. Mažose virtuvėse jis netgi naudojamas vietoj valgomojo stalo. Su baro stalu padidėjo paklausa ir baro, pusbario kėdžių. […]

Veiksmingos priemonės, kurių pagalba galite apsipirkti pigiau

Veiksmingos priemonės, kurių pagalba galite apsipirkti pigiau

Kadangi kiekvienas iš mūsų turime didžiulę pasirinkimo laisvę, kai kalba pakrypsta apie prekių įsigijimą, niekuomet neturėtumėte leisti sau piktintis didelėmis prekių kainomis. Jei mes turime galimybę pasinaudoti veiksmingomis priemonėmis, padedančiomis mums daugiau sutaupyti neaukojant įsigyjamų prekių kokybės, kodėl gi tokios galimybės turėtume atsisakyti? Naudokitės kuponais ir akcijų leidiniais Naudojimasis kuponais ir akcijų leidiniais nereiškia, kad […]

Patarimai naujakuriams: 2021 m. interjero tendencijos

Patarimai naujakuriams: 2021 m. interjero tendencijos

Kuriant namų interjerą, svarbu ne tik atsižvelgti į vyraujančias dizaino tendencijas. Taip pat verta pagalvoti apie savo asmeninės erdvės kūrimą, apie namų praktiškumą bei individualumą. Interjero dizainerė Dovilė Sakevičė pristato patarimus, kaip sukurti harmoningus, charakteringus namus, o prekybos tinklo „Senukai“ atstovė atskleidžia, kokius madingus interjero akcentus naujakuriai dažniausiai renkasi savo būstams. Karaliauja medis ir juodas […]

Kaip sutaupyti kraustantis į naująjį būstą?

Kaip sutaupyti kraustantis į naująjį būstą?

Įsigijus naują būstą užgriūna daugybė išlaidų ir rūpesčių. Pagrindinės išlaidos nusprendus keisti gyvenamąją vietą yra būsto įsigijimas arba statyba, įvairiausi mokesčiai, būsto įrengimo išlaidos. Turbūt pati maloniausia ir galima sakyti paskutinė būsto įrengimo dalis yra jo apstatymas daiktais ir baldais. Komfortiškiausias, paprasčiausias ir greičiausias būdas į naująjį būstą atsigabenti baldus ir daiktus yra pasinaudoti perkraustymo […]

Lauko apšvietimo patarimai, kurie sukurs tobulą atmosferą

Lauko apšvietimo patarimai, kurie sukurs tobulą atmosferą

Lauko apšvietimas dažnai yra ignoruojamas. Žmonės šviesų pagalba nebando sukurti jaukios atmosferos aplink namą, savo sode. Praleidžiant daugiau laiko lauke, bet kuriuo metų laiku šiam dalykui išleisti pinigai yra gerai išleisti pinigai! Dabar daugiau nei bet kada yra gausus lauko apšvietimo pasirinkimas. Iš tokios didelės gausos kartais būna sunku išsirinkti. Tačiau nereikia pasimesti. Tiesiog pasikliaukite […]