Naudotų baldų aptraukimas naujais audiniais: klientų baldininkams dažniausiai užduodami klausimai

1

Naudotų baldų aptraukimas naujais audiniais: klientų baldininkams dažniausiai užduodami klausimai

Minkštųjų naudotų baldų aptraukimas – nemažai klientų dėmesio sulaukianti paslauga. Natūralu, kad aktyviai ja besidomintiems klientams kyla ir įvairių klausimų. Dažniausiai užduodamus patarsime šiame straipsnyje.

Ar baldų aptraukimo paslauga brangi?

Kokybiškai, laikantis visų reikalavimų suteikta paslauga nebus pigi. Jai reikia specialių įgūdžių, patirties. Baldų aptraukimas audiniu ar oda – tai tik ledkalnio viršūnė: dažnai reikia keisti baldų spyruokles, minkštinimo medžiagas, veltinį,  sulūžusias pertvaras, suplyšusį pamušalą ir t. t. Taigi, labai dažnai vien pakeisti audinio nepakanka.

Apskirtai paslaugos kainą lemia baldo dydis, formų sudėtingumas, naujų medžiagų poreikis ir kt. Vis tik įprastai kaina – net kelis kartus mažesnė nei naujo baldo.

Ar yra būdas sutaupyti norint aptraukti baldus nauju audiniu?

Jeigu minkštojo baldo rėmas, spyruoklės, minkštoji dalis yra puikios būklės, o apsitrynęs, nublukęs – tik viršutinis audinys, savaime aišku, paslauga bus pigesnė. Tačiau, kaip rodo patirtis, kartais klientai yra įsitikinę, kad užteks pakeisti tik gobeleną, nors iš tiesų gerokai susidėvėjusios ir vidinės badų dalys. Atnaujinant baldą būtina pakeisti ir jas.

Baldų aptraukimas: ar šį darbą galima atlikti patiems?

Teoriškai minkštuosius baldus galima bandyti atnaujinti ir patiems, praktiškai tai – labai sudėtinga, nes reikia patirties, žinių, siuvimo įgūdžių, jau nė neminint įrangos, prietaisų, patalpų ir kitų niuansų. Paprastą kėdę su minkštąja dalimi galbūt pavyks pervilkti ir patiems, tačiau sofos ar minkštojo kampo patys kokybiškai neaptrauksite.

Kada verta baldą atnaujinti?

Nemažai pastaraisiais dešimtmečiais gamintų baldų nėra pakankamai tvirti ir neverta investuoti į jų atnaujinimą. Tačiau jei minkštojo baldo rėmas – tvirtas, pernelyg nenusidėvėjęs, nesulūžęs, baldas stipriai negirgžda, tuomet tikriausiai jį verta atnaujinti. Anksčiau baldai buvo sutvirtinami kaiščiais, o ne klijuojami, todėl būdavo kur kas patvaresni. Paprastai tokie baldai buvo gaminami dar mūsų tėvų ar senelių jaunystės metais. Atnaujinti verta ir vidutinės-geros būklės iš artimųjų paveldėtus ar antikvarinius baldus.

Kokių klaidų žmonės daro rinkdamiesi ir įsigydami audinius?

Viena dažniausiai daromų klaidų – baldams, kurių kraštai yra suapvalinti, pasirenkami raštuoti arba juostomis dekoruoti audiniai. Norint tokį audinį tinkamai ištempti, juostos ir raštai išsikraipo ir galiausiai atrodo negražiai. Patikimi meistrai visuomet informuoja, koks audinys praktiškesnis ir tinkamesnis, todėl verta pasikliauti jų patarimais. Be to, neverta audinio pirkti iš anksto: daugybę įvairių audinių variantų pasiūlys patys paslaugos teikėjai.

Kaip žinoti, ar baldų aptraukimo paslauga suteikta kokybiškai?

Dažniausiai jau plika akimi matyti, ar baldas buvo aptrauktas kokybiškai. Labai svarbu, kad meistrai visiškai nuvilktų seną gobeleną. Kai kurie baldininkai palieka ankstesnę medžiagą, tačiau, pasak atnaujinkbalda.lt meistrų, tai didelė klaida, nes ilgainiui tarp dviejų audinių sluoksnių susidarys raukšlės: baldas atrodys negražiai, nebus toks patogus. Tai, kad senasis audinys buvo paliktas, galima pastebėti po maždaug poros mėnesių baldo eksploatavimo.

Ar baldus galima pervilkti kliento namuose?

Nemažai klientų domisi, ar yra galimybė baldą nauju audiniu aptraukti kliento namuose. Tačiau norint paslaugą suteikti kokybiškai šiuo metu tokios galimybės nėra: apdirbant baldą reikia daug erdvės, didelio stalo, staklių, pakėlimo įrenginių ir kt. Tik tokiu būdu baldas pervelkamas kokybiškai. Dėl šios priežasties meistrų, siūlančių baldus pervilkti namuose, paslaugas reikėtų vertinti skeptiškai.

Kiek vidutiniškai laiko trunka baldo restauracija ir aptraukimas?

Dažniausiai sofa pervelkama per maždaug 1 sav. Jei užsakymo apimtys didesnės, reikia pervilkti daugiau baldų (pavyzdžiui, minkštasis kampas ir 2 foteliai), tuomet paslaugos atlikimo terminas – iki 2 sav.

Rekomenduojame

Granuliniai katilai – inovatyvus šildymo sistemos elementas, kurį pasirenka vis daugiau gyventojų

Granuliniai katilai – inovatyvus šildymo sistemos elementas, kurį pasirenka vis daugiau gyventojų

                      Užtikrinti namuose šilumą ir jaukumą – daugybės gyventojų siekiamybė. Nors šiomis dienomis rinkoje yra daugybė skirtingų šildymo sistemų, pastaruoju metu žmonės vis dažniau pasirenka būtent granulines šildymo sistemas.                       Egzistuoja begalė priežasčių, kodėl žmonės pasirenka būtent granulinės šildymo sistemas, tačiau pagrindinėmis vis dar išlieka jų efektyvumas, ekologiškumas bei, žinoma, prieinama šildymo sistemos išlaikymo kaina. […]

<strong>Antakiai: formuoti, dažyti ar laminuoti?</strong>

Antakiai: formuoti, dažyti ar laminuoti?

Antakiai – vienas svarbiausių žmogaus veido akcentų, paryškinantis ne tik bruožus, bet ir suteikiantis veido emociją, išskirtinumą, unikalumą. Dažna moteris imasi antakius tobulinti dažydama, formuodama, laminuodama, o kaip geriausia elgtis? Kosmetologai sako, kad antakių formavimas yra būtinas, nepriklausomai nuo amžiaus, lyties ir pan. Tvarkingi antakiai suformuoja veidą, paryškina bruožus, todėl į juos nereikėtų numoti ranka. […]

<strong>3 dalykai, kaip miegamąjį paversti jaukesne vieta</strong>

3 dalykai, kaip miegamąjį paversti jaukesne vieta

Kuomet įsigyjame namus, juose neretai trūksta daiktų, detalių, kurios kalbėtų, kad tai jūsų namai. Miegamasi – viena svarbiausių patalpų namuose, kurioje žmonės ilsisi, atsipalaiduoja, todėl pasirūpinti jaukumu jame – būtina. Dalinamės 3 dalykais, kurie garantuos jaukią, net romantišką aplinką kambaryje. Jeigu norite keisti kambario interjerą iš pagrindų – pagelbės interjero dizaineriai, kurie padės išsirinkti sienų, […]

Svarbiausi dalykai, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį renkantis vaikiškas lovas

Svarbiausi dalykai, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį renkantis vaikiškas lovas

Atėjo metas jūsų mažiesiems išrinkti vaikišką lovą? Tai nėra taip paprasta, kaip gali atrodyti. Vaikiškos lovos įsigijimas – tai atsakingas žingsnis tėvams. Jūsų vaikai lovoje greičiausiai ne tik miegos, bet ir žais, šokinės ar kitaip joje dūks. Žinoma, tinkamos lovos pasirinkimas užtikrins kokybišką miegą jūsų vaikams. Taigi, renkantis vaikiškas lovas verta atkreipti dėmesį į keletą […]

Kokie yra kondicionierių kriterijai ir tipai?

Kokie yra kondicionierių kriterijai ir tipai?

Tikriausiai nesvarbu apie kokį daiktą bekalbėtume, jie turi tam tikrus kriterijus ir tipus, į kuriuos atsižvelgiant galima išsirinkti patį geriausią variantą, kuris yra tinkamas būtent jums. Jie padeda apibūdinti jų darbą, turimus funkcionalumus ir kitas svarbias savybes. Kalbant apie kondicionierius namams, jie taip pat turi tokias charakteristikas, tad apie jas plačiau papasakosime šiame straipsnyje. Taip […]

Baldinių plokščių pjovimas padeda ieškantiems išskirtinių baldų

Baldinių plokščių pjovimas padeda ieškantiems išskirtinių baldų

Šiandien baldų gamyba gali užsiimti ne tik profesionalūs gamintojai, bet ir pavieniai žmonės arba smulkus verslas. Rinkoje esanti plati paslaugų pasiūla leidžia įgyvendinti net ir pačius sudėtingiausius ar netikėčiausius projektus baldų gamyboje. Pavyzdžiui, jeigu nerandate norimų baldų, galite juos pasigaminti patys. Jums reikalingas baldinių plokščių pjovimas. Kada reikalingas plokščių pjovimas? Plokščių pjovimas baldams gali būti […]