Mikroautobuso nuoma – ką turi žinoti kiekvienas vartotojas

1

Mikroautobuso nuoma – ką turi žinoti kiekvienas vartotojas

Nusprendus pasinaudoti mikroautobuso nuoma, labai svarbu pasirinkti ne tik patį tinkamiausią mikroautobuso modelį, tačiau taip pat ir profesionaliausias transporto nuomos paslaugas teikiančią bendrovę. Todėl, kai šiuolaikinėje transporto priemonių nuomos paslaugų rinkoje yra tokia didžiulė šias paslaugas siūlančių bendrovių pasiūla, verta pateikti keletą praktiškų įžvalgų, į kurias turėtumėte atsižvelgti, jei norite, kad mikroautobuso nuoma jūsų nenuviltų.

Mikroautobuso techninė charakteristika

Dažniausiai mikroautobusų nuomos bendrovių tinklalapiuose prie kiekvieno išsinuomoti siūlomo mikroautobuso būna pateikiama papildoma techninė konkretų modelį apibūdinanti informacija. Todėl sprendžiant, kuris mikroautobuso modelis jūsų numatytam tikslui tiktų geriausiai, vertėtų atsižvelgti į šią informaciją:

  • Mikroautobuso pagaminimo metai;
  • Kuras (dyzelinas, benzinas ar dujos);
  • Mikroautobuso vidutinės kuro sąnaudos;
  • Mikroautobuse esančios vietos (vairuotojas + keleiviai);
  • Mikroautobuso variklio galingumas;
  • Mikroautobuso bagažinės talpa;
  • Mikroautobuso pavarų dėžė (automatinė ar mechaninė);
  • Papildomas mikroautobuso funkcionalumas (pvz., ar mikroautobusas turi autopilotą, kondicionierių, parkavimo pagalbininką arba liaudiškai kalbant „parktroniką“, šildomas sėdynes, reguliuojamus sėdynių atlošus, atstumų jutiklius, DVD, kokybišką garso aparatūrą ir kt.);
  • Kita papildoma jums svarbi informacija.

Mikroautobuso draudimas

Jei jūs nusprendėte savo kelionei išsinuomoti mikroautobusą, taip pat privalote būti visiškai tikri, kad jūsų pasirinkta bendrovė siūlo pilną mikroautobuso draudimą. Tai reiškia, kad mikroautobusas turėtų būti apdraustas tiek TPVCA, tiek ir KASKO draudimu. Be to, būtų naudinga, jei kartu jums būtų siūloma ir „Pagalba kelyje“ (visoje Europos Sąjungoje).

Kas gali vairuoti mikroautobusą

8 ir 9 vietų mikroautobusą (kurio svoris yra mažesnis nei 3,5 t) galima vairuoti turint B kategorijos vairuotojo pažymėjimą, todėl jei turite vairuotojo pažymėjimą, suteikiantį jums teisę vairuoti lengvąjį automobilį, taip pat turite teisę vairuoti ir mikroautobusą. Tuo tarpu, jei leisitės į kelionę, kurioje jūs būsite ne vieninteliai, kurie turi B kategorijos vairuotojo pažymėjimą, galite ieškoti bendrovės, kuri jums galėtų pasiūlyti mikroautobuso nuomą, kuomet nuomos laikotarpiu nėra ribojamas vairuotojų skaičius.

Taip pat mikroautobuso nuomai yra taikomas ir tam tikras amžiaus cenzas. Įprasta, jei mikroautobusų nuomos paslaugas siūlanti bendrovė nuomotam mikroautobusui vairuoti taiko 21 metų amžiaus reikalavimą ir 2 metų vairavimo stažą. Tačiau kartais yra pritaikomos išimtys, kuomet nuomotojas, atsižvelgęs į individualius veiksnius, sutinka išnuomoti mikroautobusą ir šių minėtų reikalavimų neatitinkančiam vairuotojui.

Tuo tarpu, jei norima išsinuomoti daugiau nei 10 vietų mikroautobuso modelį, dažniausiai tokios paslaugos yra suteikiamos tik su papildoma profesionalaus vairuotojo paslauga.

Kur galima keliauti su nuomotu mikroautobusu

Labai dažnai mikroautobuso nuoma yra pasinaudojama tuomet, kai norima vykti į kelionę po įvairias užsienio šalis. Todėl vartotojams tampa aktualu po kokias užsienio šalis yra leidžiama eksploatuoti nuomotą mikroautobusą.

Jei jūs mikroautobusą nuomositės iš Lietuvoje veikiančių transporto priemonių nuomos bendrovių, tuomet nuomotu mikroautobusu galėsite keliauti po visą Europą. Mikroautobusų nuoma po Europą nėra ribojama. Tuo tarpu, jei jūs norėsite vykti į Ukrainą arba į Baltarusiją, jums bus būtinas transporto priemonės savininko įgaliojimas (tai reiškia, kad visą tai jūs iš anksto turite suderinti su mikroautobusų nuomos bendrove).

Mikroautobusų nuomos užstatas

Norėdami išsinuomoti mikroautobusą, turėtumėte pasidomėti, kokio dydžio užstatą taiko jūsų pasirinkta transporto priemonių nuomos bendrovė. Jei mikroautobusą jūs nuomositės be papildomo draudimo paslaugos, tuomet užstatas gali būti ir 300 EUR (jo dydis priklauso nuo jūsų pasirinktos bendrovės). Tačiau jei būsite įsigiję papildomą draudimą, mikroautobusą jūs galėsite išsinuomoti ir be užstato.

Rekomenduojame

Ieškome tinkamiausios interjero dizainerės! 7 patarimai

Ieškome tinkamiausios interjero dizainerės! 7 patarimai

Tinkama komanda gali bet kokius darbus padaryti kur kas paprastesniais ir greitesniais. Tad jeigu norite, kad Jūsų namuose kiekvienas daiktas turėtų jam paskirti vietą ir tuo pačiu kiekvienas akcentas būtų išbaigtas iki mažiausių smulkmenų – tokiu atveju Jūsų gyvenimo komandoje visada turi būti ir interjero dizainerė, kuri pasirūpins, kad Jūsų namai ne tik atrodytų, tačiau […]

7 interjero patarimai, kurie palengvins jūsų vizijos įgyvendinimą

7 interjero patarimai, kurie palengvins jūsų vizijos įgyvendinimą

Žinodami vos kelis praktiškus patarimus jūs galite reikšmingai pakoreguoti savo būsto interjerą, paverčiant jį žurnalo viršelio vertu „kūriniu“. Todėl pateikiame jums kelis patarimus, kurie padės jums išspręsti ne vieną klausimą ir palengvins jūsų būsto interjero kūrimą. Paveikslus kabinkite tinkamame aukštyje Ar kada nors buvote pagalvoję apie tai, kokiame aukštyje jūs turėtumėte kabinti paveikslus? O galbūt […]

Skysti tapetai ir jų pagrindiniai privalumai

Skysti tapetai ir jų pagrindiniai privalumai

Jei girdėjote, kad šiuo metu skysti tapetai sulaukia didžiulio populiarumo, turbūt ėmėte svarstyti, kokie gi yra jų privalumai. Šiuolaikinėje rinkoje yra siūlomas itin gausus įvairių skystų tapetų asortimentas. Juos atstatyti yra labai paprasta, jei darbo metu yra pažeidžiamas paviršius, o nusprendus juos pakeisti – tai padaryti taip pat būna labai nesudėtinga. Skystų tapetų savybės Skysti […]

Dizaino ekspertė: aklai vadovautis 2020 metų interjero tendencijomis – nederėtų

Dizaino ekspertė: aklai vadovautis 2020 metų interjero tendencijomis – nederėtų

Atnaujinant ar įsirengiant būstą, interjero ekspertai pataria aklai nesivadovauti tuo metu vyraujančiomis dizaino tendencijomis. Anot jų, mados keičiasi daug greičiau nei atsiranda poreikis ir vėl atnaujinti būstą, todėl kiekvienas sprendimas turi būti gerai apgalvotas. Kaip nesivaikant pasaulinių interjero tendencijų namams suteikti madingų akcentų, pataria „Senukų“ interjero dizainerė Rita Butkė. Pasaulinės interjero spalvų tendencijos – tik […]