Kokios galėtų būti vaikiškos lovytės?

2

Kokios galėtų būti vaikiškos lovytės?

Vaikiškų lovyčių pasirinkimas atsakinga užduotis. Tėvai dažniausiai nori, jog lovytė būtų patogi, miela, galbūt žaisminga, kad vakarui atėjus mažylis džiugiai keliautų nakties poilsiui. Taip pat svarbu, kad baldas būtų praktiškas bei funkcionalus.

Vaikiškos lovytės dažnai pasirenkamos atsižvelgiant į vaiko amžių. Jos skiriasi nuo įprastų lovų suaugusiems ne tik dydžiu, bet ir įdomesniu dizainu, ryškiomis spalvomis. Gan populiarus pasirinkimas – dviaukštė lova, su laiptukais ir apsauginėmis grotelėmis, kuri šiek tiek sutaupo vietos kambaryje. Ši lova gali būti tradicinio dizaino, pagaminta iš medienos, didelis privalumas, jei apačioje yra patalynės dėžė, kurioje telpa dviejų vaikų patalynės.

Vaikiškos lovytės ir dviaukštė lova – į ką atkreipti dėmesį  renkantis?

Vaiko amžius

Jeigu renkate lovytę vaikui iki 3 metų, ji privalo būti su apsauga, kad šis neiškristų. Vyresniems vaikams skirtas baldas gali turėti dalinę apsaugą. Kai šeimoje yra keli maži vaikai, kuriuos reikia paguldyti viename kambaryje, geras pasirinkimas dviaukštė lova, kuri sutaupo vietos. Tačiau kai kurie mažyliai bijo lipti į antrą aukštą. Nereikėtų jų prievartauti, nes šiais laikais galima rasti dviviečių vaikiškų lovyčių, kurios susiskleidžia, o antroji miegama dalis ištraukiama tik miego metu. Tokio tipo baldai taupo vietą kambaryje lygiai taip pat kaip ir dviejų aukštų.

Vietą taupanti dviaukštė lova

Šio tipo lova skirta dviem vaikams paguldyti, tačiau šiais laikais yra dar įdomesnių sprendimų. Pavyzdžiui, dviaukštė lova skirta vienam vaikui, kurioje integruoti laiptai, spinta, rašomasis stalas, stalčiukai, lentynėlės. Įsigijus tokį baldą, vaikas didžiąją dalį savo daiktų, mokyklos reikmenų gali susidėti į lovos spinteles bei stalčius, todėl nereikia ieškoti papildomų spintų. Tokio tipo dviaukštė lova puikiai tinka mažuose kambariuose. Erdvė neapkraunama baldais, todėl lieka pakankamai vietos mažylio žaidimams.

Įprastos dviejų aukštų lovos puikus sprendimas kai viename kambaryje miega du vaikai ir jie nebijo aukščio.

Vaikiškų lovyčių dizainas

Mažylių kambarys turėtų būti jaukus, šviesus, spalvingas, neapkrautas baldais. Įrengus kambarį, parinkus sienų, kitų baldų spalvas, lovą reikėtų derinti prie bendro interjero. Jeigu vaiko erdvėje jau yra pakankamai spalvų ir nenorima įnešti sumaišties su naujais atspalviais, rinkitės baltą, pilką ar medžio spalvos lovytę.

Kai kambaryje trūksta žaismingumo, vaikiškos lovytės gali būti įdomesnės – su žaliomis, mėlynomis, rožinėmis dekoracijomis. Žinoma, perkant baldą pasitarkite su vaiku, parodykite jam visus galimus spalvų variantus ir leiskite nuspręsti, kokioje lovytėje mažylis norėtų miegoti.

Vaikiškos lovytės išsiskiria ne tik spalvomis, bet ir kitais dizaino elementais. Pavyzdžiui, jos gali turėti namelio, mašinytės išvaizdą, būti dekoruotos širdelėmis, žvaigždutėmis, paveiksliukais. Žaismingi baldai lavina mažylio vaizduotę, jam yra patrauklesni, todėl laikas, praleistas savo kambaryje, bus įdomesnis, turtingesnis.

Medžiagos bei papildomi priedai

Lova, pagaminta iš tvirtos medienos, laikys ilgiau. Galbūt, kai vaikas paaugs, ji dar bus tinkama mažesniam broliukui ar sesutei, arba nesugadintą baldą galėsite parduoti. Vaikai mėgsta padūkti, pašokinėti, todėl atkreipkite dėmesį į groteles, kad jos būtų tvirtos. Dažnai vaikiški baldai gaminami iš MDF plokščių. Tai vidutinio kietumo medienos plokštės, kurios gaminamos iš medžio pluošto ir rišančių medžiagų bei apdirbamos aukštoje temperatūroje. Iš MDF ir medienos pagaminti baldai yra pakankamai tvirti ir ilgaamžiai. Taip pat tvirtumu pasižymi baldai pagaminti iš pušies medienos, ąžuolo ar aukštos kokybės medienos drožlių.

Jeigu vaikiškos lovytės turi garantinį laikotarpį – tai dar vienas privalumas.

Visada atkreipkite dėmesį ar lova turi patalynės dėžę, ar parduodama kartu su čiužiniu. Svarbu, kokia čiužinio kokybė. Pavyzdžiui, dviaukštė lova, parduodama su čiužiniais išlaisvins jus nuo papildomų rūpesčių. Atkreipkite dėmesį, iš ko pagamintas čiužinys. Grikių pluoštas turi reabilitacinių savybių, jis padeda sumažinti skausmą, gydo stuburo traumas. Kokosų pluoštas pasižymi antialerginėmis savybėmis, jis suteikia daugiau komforto dėl gero oro pralaidumo.

Vaikiškos lovytės interneto parduotuvėje

Aprašytus baldus ir jūsų vaikui tinkančią dviaukštę lovą rasite internetinėje parduotuvėje vaikiskibaldai.lt. Ši parduotuvė išsiskiria didele kokybiškų prekių gausa, todėl kiekvieni tėveliai gali išsirinkti vaikišką lovytę pagal savo atžalos amžių, kambario dizainą, vaiko pomėgius ir norimą spalvų gamą.

Rekomenduojame

NaudotosKnygos.lt
Kaip apšildyti namus? Galimybės ir pasirinkimas

Kaip apšildyti namus? Galimybės ir pasirinkimas

Šaltomis dienomis dažniausiai norisi būti namuose. Nėra nieko nemaloniau, kaip vėsa ir patalpose. Dėl to ne kyla įvairios ligos, tačiau ir blogėja nuotaiką. Lietuviai tikrai gana daug dėmesio skiria šildymo sistemos pasirinkimui. Norisi tokios, kuris ne tik leistų mėgautis šiluma, tačiau ir netektų labai daug investuoti į jos išlaikymą, galiausiai, veikimo principas būtų paprastos. Tobulas […]


Aliuminio lakštai – visame pasaulyje vertinama medžiaga

Aliuminio lakštai – visame pasaulyje vertinama medžiaga

Skaičiuojama, kad aliuminis yra vienas populiariausių metalų visame pasaulyje. Manoma, jog jis yra trečias ar bent jau vienas iš penkių daugiausiai naudojamų metalų Žemėje. Iš aliuminio gaminamos įvairios detalės, kurios naudojamos skirtingose srityse. Aliuminio lakštai – vienas populiariausių pasirinkimų teik pramonėje, tiek privačiuose projektuose. Kokie yra aliuminio lakštai? Aliuminio lakštai arba aliuminio plokštės yra lygaus […]


Patarimai, kaip pasirinkti idealią sofą savo gyvenamajai erdvei

Patarimai, kaip pasirinkti idealią sofą savo gyvenamajai erdvei

Sofa dažnai būna pagrindinis svetainės akcentas – ji yra patogi šeimos ir draugų susibūrimo vieta ir suteikia toną visai erdvei. Kadangi yra tiek daug stilių, dydžių ir medžiagų, iš kurių galima rinktis, rasti tobulą sofą savo namams gali būti nelengva užduotis. Pateikiame keletą patarimų, kurie padės jums susigaudyti šiame procese ir išsirinkti idealią sofą savo […]


Svarbiausi patarimai, kaip pasirinkti tobulą biuro kėdę

Svarbiausi patarimai, kaip pasirinkti tobulą biuro kėdę

Biuro kėdė – tai ne tik vieta, kur sėdėti, bet ir labai svarbi darbo vietos ergonomikos, produktyvumo ir bendros savijautos dalis. Pasirinkus tinkamą biuro kėdę, gali labai pasikeisti jūsų darbo dienos komfortas ir efektyvumas. Pateikiame keletą svarbiausių patarimų, kuriais vadovaudamiesi išsirinksite tobulą biuro kėdę. Vadovaudamiesi šiais patarimais ir teikdami pirmenybę patogumui, atramai ir ergonomikai, galite […]


Pagerinkite savo miego patirtį

Pagerinkite savo miego patirtį

Geras miegas yra labai svarbus bendrai sveikatai ir gerovei, o investicija į tinkamą čiužinio užvalkalą gali gerokai pagerinti jūsų miego patirtį. Antčiužiniai teikia daugybę privalumų – nuo didesnio komforto ir atramos iki ilgesnio čiužinio tarnavimo laiko. Toliau pateikiame išsamesnį čiužinių užvalkalų naudojimo privalumų aprašymą. Taigi, čiužinio užvalkalai turi daug privalumų, kurie padidina komfortą, atramą ir […]


Populiariausi patalynės pasirinkimai

Populiariausi patalynės pasirinkimai

Kai kalbama apie patalynę, asmeniniai pageidavimai gali labai skirtis. Tai, kas populiaru, dažnai priklauso nuo tokių veiksnių kaip patogumas, stilius, klimatas ir asmeninis skonis. Tačiau tam tikri patalynės pasirinkimai plačiai paplito dėl savo patogumo ir universalumo. Todėl pristatome keletą populiariausių patalynės variantų. Bendrinti