Kokios galėtų būti vaikiškos lovytės?

2

Kokios galėtų būti vaikiškos lovytės?

Vaikiškų lovyčių pasirinkimas atsakinga užduotis. Tėvai dažniausiai nori, jog lovytė būtų patogi, miela, galbūt žaisminga, kad vakarui atėjus mažylis džiugiai keliautų nakties poilsiui. Taip pat svarbu, kad baldas būtų praktiškas bei funkcionalus.

Vaikiškos lovytės dažnai pasirenkamos atsižvelgiant į vaiko amžių. Jos skiriasi nuo įprastų lovų suaugusiems ne tik dydžiu, bet ir įdomesniu dizainu, ryškiomis spalvomis. Gan populiarus pasirinkimas – dviaukštė lova, su laiptukais ir apsauginėmis grotelėmis, kuri šiek tiek sutaupo vietos kambaryje. Ši lova gali būti tradicinio dizaino, pagaminta iš medienos, didelis privalumas, jei apačioje yra patalynės dėžė, kurioje telpa dviejų vaikų patalynės.

Vaikiškos lovytės ir dviaukštė lova – į ką atkreipti dėmesį  renkantis?

Vaiko amžius

Jeigu renkate lovytę vaikui iki 3 metų, ji privalo būti su apsauga, kad šis neiškristų. Vyresniems vaikams skirtas baldas gali turėti dalinę apsaugą. Kai šeimoje yra keli maži vaikai, kuriuos reikia paguldyti viename kambaryje, geras pasirinkimas dviaukštė lova, kuri sutaupo vietos. Tačiau kai kurie mažyliai bijo lipti į antrą aukštą. Nereikėtų jų prievartauti, nes šiais laikais galima rasti dviviečių vaikiškų lovyčių, kurios susiskleidžia, o antroji miegama dalis ištraukiama tik miego metu. Tokio tipo baldai taupo vietą kambaryje lygiai taip pat kaip ir dviejų aukštų.

Vietą taupanti dviaukštė lova

Šio tipo lova skirta dviem vaikams paguldyti, tačiau šiais laikais yra dar įdomesnių sprendimų. Pavyzdžiui, dviaukštė lova skirta vienam vaikui, kurioje integruoti laiptai, spinta, rašomasis stalas, stalčiukai, lentynėlės. Įsigijus tokį baldą, vaikas didžiąją dalį savo daiktų, mokyklos reikmenų gali susidėti į lovos spinteles bei stalčius, todėl nereikia ieškoti papildomų spintų. Tokio tipo dviaukštė lova puikiai tinka mažuose kambariuose. Erdvė neapkraunama baldais, todėl lieka pakankamai vietos mažylio žaidimams.

Įprastos dviejų aukštų lovos puikus sprendimas kai viename kambaryje miega du vaikai ir jie nebijo aukščio.

Vaikiškų lovyčių dizainas

Mažylių kambarys turėtų būti jaukus, šviesus, spalvingas, neapkrautas baldais. Įrengus kambarį, parinkus sienų, kitų baldų spalvas, lovą reikėtų derinti prie bendro interjero. Jeigu vaiko erdvėje jau yra pakankamai spalvų ir nenorima įnešti sumaišties su naujais atspalviais, rinkitės baltą, pilką ar medžio spalvos lovytę.

Kai kambaryje trūksta žaismingumo, vaikiškos lovytės gali būti įdomesnės – su žaliomis, mėlynomis, rožinėmis dekoracijomis. Žinoma, perkant baldą pasitarkite su vaiku, parodykite jam visus galimus spalvų variantus ir leiskite nuspręsti, kokioje lovytėje mažylis norėtų miegoti.

Vaikiškos lovytės išsiskiria ne tik spalvomis, bet ir kitais dizaino elementais. Pavyzdžiui, jos gali turėti namelio, mašinytės išvaizdą, būti dekoruotos širdelėmis, žvaigždutėmis, paveiksliukais. Žaismingi baldai lavina mažylio vaizduotę, jam yra patrauklesni, todėl laikas, praleistas savo kambaryje, bus įdomesnis, turtingesnis.

Medžiagos bei papildomi priedai

Lova, pagaminta iš tvirtos medienos, laikys ilgiau. Galbūt, kai vaikas paaugs, ji dar bus tinkama mažesniam broliukui ar sesutei, arba nesugadintą baldą galėsite parduoti. Vaikai mėgsta padūkti, pašokinėti, todėl atkreipkite dėmesį į groteles, kad jos būtų tvirtos. Dažnai vaikiški baldai gaminami iš MDF plokščių. Tai vidutinio kietumo medienos plokštės, kurios gaminamos iš medžio pluošto ir rišančių medžiagų bei apdirbamos aukštoje temperatūroje. Iš MDF ir medienos pagaminti baldai yra pakankamai tvirti ir ilgaamžiai. Taip pat tvirtumu pasižymi baldai pagaminti iš pušies medienos, ąžuolo ar aukštos kokybės medienos drožlių.

Jeigu vaikiškos lovytės turi garantinį laikotarpį – tai dar vienas privalumas.

Visada atkreipkite dėmesį ar lova turi patalynės dėžę, ar parduodama kartu su čiužiniu. Svarbu, kokia čiužinio kokybė. Pavyzdžiui, dviaukštė lova, parduodama su čiužiniais išlaisvins jus nuo papildomų rūpesčių. Atkreipkite dėmesį, iš ko pagamintas čiužinys. Grikių pluoštas turi reabilitacinių savybių, jis padeda sumažinti skausmą, gydo stuburo traumas. Kokosų pluoštas pasižymi antialerginėmis savybėmis, jis suteikia daugiau komforto dėl gero oro pralaidumo.

Vaikiškos lovytės interneto parduotuvėje

Aprašytus baldus ir jūsų vaikui tinkančią dviaukštę lovą rasite internetinėje parduotuvėje vaikiskibaldai.lt. Ši parduotuvė išsiskiria didele kokybiškų prekių gausa, todėl kiekvieni tėveliai gali išsirinkti vaikišką lovytę pagal savo atžalos amžių, kambario dizainą, vaiko pomėgius ir norimą spalvų gamą.

Rekomenduojame

Apie baro stalus ir baro, pusbario kėdes

Apie baro stalus ir baro, pusbario kėdes

Baro stalai iš restoranų, kavinių ir barų jau seniai persikėlė į žmonių namus. Jie naudojami pagrąžinti interjerą, suteikta jam kažko ypatingo, taip pat tai gali būti kaip erdvės atskyrimo elementas. Baro stalas puikiai atskiria virtuvės zoną nuo svetainės. Mažose virtuvėse jis netgi naudojamas vietoj valgomojo stalo. Su baro stalu padidėjo paklausa ir baro, pusbario kėdžių. […]

Veiksmingos priemonės, kurių pagalba galite apsipirkti pigiau

Veiksmingos priemonės, kurių pagalba galite apsipirkti pigiau

Kadangi kiekvienas iš mūsų turime didžiulę pasirinkimo laisvę, kai kalba pakrypsta apie prekių įsigijimą, niekuomet neturėtumėte leisti sau piktintis didelėmis prekių kainomis. Jei mes turime galimybę pasinaudoti veiksmingomis priemonėmis, padedančiomis mums daugiau sutaupyti neaukojant įsigyjamų prekių kokybės, kodėl gi tokios galimybės turėtume atsisakyti? Naudokitės kuponais ir akcijų leidiniais Naudojimasis kuponais ir akcijų leidiniais nereiškia, kad […]

Naudotų baldų aptraukimas naujais audiniais: klientų baldininkams dažniausiai užduodami klausimai

Naudotų baldų aptraukimas naujais audiniais: klientų baldininkams dažniausiai užduodami klausimai

Minkštųjų naudotų baldų aptraukimas – nemažai klientų dėmesio sulaukianti paslauga. Natūralu, kad aktyviai ja besidomintiems klientams kyla ir įvairių klausimų. Dažniausiai užduodamus patarsime šiame straipsnyje. Ar baldų aptraukimo paslauga brangi? Kokybiškai, laikantis visų reikalavimų suteikta paslauga nebus pigi. Jai reikia specialių įgūdžių, patirties. Baldų aptraukimas audiniu ar oda – tai tik ledkalnio viršūnė: dažnai reikia […]

Patarimai naujakuriams: 2021 m. interjero tendencijos

Patarimai naujakuriams: 2021 m. interjero tendencijos

Kuriant namų interjerą, svarbu ne tik atsižvelgti į vyraujančias dizaino tendencijas. Taip pat verta pagalvoti apie savo asmeninės erdvės kūrimą, apie namų praktiškumą bei individualumą. Interjero dizainerė Dovilė Sakevičė pristato patarimus, kaip sukurti harmoningus, charakteringus namus, o prekybos tinklo „Senukai“ atstovė atskleidžia, kokius madingus interjero akcentus naujakuriai dažniausiai renkasi savo būstams. Karaliauja medis ir juodas […]

Kaip sutaupyti kraustantis į naująjį būstą?

Kaip sutaupyti kraustantis į naująjį būstą?

Įsigijus naują būstą užgriūna daugybė išlaidų ir rūpesčių. Pagrindinės išlaidos nusprendus keisti gyvenamąją vietą yra būsto įsigijimas arba statyba, įvairiausi mokesčiai, būsto įrengimo išlaidos. Turbūt pati maloniausia ir galima sakyti paskutinė būsto įrengimo dalis yra jo apstatymas daiktais ir baldais. Komfortiškiausias, paprasčiausias ir greičiausias būdas į naująjį būstą atsigabenti baldus ir daiktus yra pasinaudoti perkraustymo […]

Lauko apšvietimo patarimai, kurie sukurs tobulą atmosferą

Lauko apšvietimo patarimai, kurie sukurs tobulą atmosferą

Lauko apšvietimas dažnai yra ignoruojamas. Žmonės šviesų pagalba nebando sukurti jaukios atmosferos aplink namą, savo sode. Praleidžiant daugiau laiko lauke, bet kuriuo metų laiku šiam dalykui išleisti pinigai yra gerai išleisti pinigai! Dabar daugiau nei bet kada yra gausus lauko apšvietimo pasirinkimas. Iš tokios didelės gausos kartais būna sunku išsirinkti. Tačiau nereikia pasimesti. Tiesiog pasikliaukite […]