Apie baro stalus ir baro, pusbario kėdes

1

Apie baro stalus ir baro, pusbario kėdes

Baro stalai iš restoranų, kavinių ir barų jau seniai persikėlė į žmonių namus. Jie naudojami pagrąžinti interjerą, suteikta jam kažko ypatingo, taip pat tai gali būti kaip erdvės atskyrimo elementas. Baro stalas puikiai atskiria virtuvės zoną nuo svetainės. Mažose virtuvėse jis netgi naudojamas vietoj valgomojo stalo. Su baro stalu padidėjo paklausa ir baro, pusbario kėdžių. Pusbario kėdės puikiai dera su virtuvės salomis. Šiomis dienomis kėdžių asortimentas yra didžiulis: medinės ir plastikinės, su atlošu ar be jo, sulankstomos, reguliuojamos, skirtingų spalvų ir stilių – lengva pasimesti renkantys kėdes. Turite eiti į parduotuvę nusipirkti kėdes virtuvei su tam tikru žinių bagažu, o mūsų patarimai renkantis padės rasti kokybišką ir tinkamiausią baldą.

Baro ir pusbario kėdžių aukštis ir dydis

Dauguma sako, kad iš pradžių yra juntamas diskomfortas sėdint ant baro ar pusbario kėdės. Tokie pojūčiai labai greitai išnyksta, jeižinoma, teisingai buvo parinkta kėdė. Pirkėjas turėtų suprasti, kad baro ir pusbario kėdės skiriasiišmatavimais nuo įprastų valgomojo kėdžių.

Kaip apskaičiuoti teisingą aukštį?

Norinti patogiai sėdėti prie baro stalo reikia atimti 25 cm nuo stalo aukščio ir taip gausime prisėdimo aukštį baro ar pusbario kėdės. Tokiu atveju jums bus taip pat patogu sėdėti kaip ir prie įprasto valgomojo stalo, nugara bus tiesi, alkūnės atsirems į stalviršį. Baro stalui, kurio aukštis yra 105 cm, tinka maždaug 75-80 cm aukščio kėdės. Pusbario stalas kurio aukštis yra 90 cm, kėdžių prisėdimas turėtų būti 65 cm.

Mažiems butams dažnai pasirenkami baro stalai kurių aukštis yra apie 85-90 cm. Nesunku apskaičiuoti, kad kėdžių aukštis turėtų būti 60 – 65 cm. Šios kėdės yra vadinamos – pusbario kėdėmis. Aukštesniems 110–115 cm aukščio stalams tinka 85–90 cm aukščio kėdės.

Jei šeimos narių ūgis labai skiriasi arba jei svečiai dažnai lankosi pas jus, prasminga įsigyti reguliuojamo aukščio kėdę. Tokiuose modeliuose sėdynėsreguliuojamos labai paprastai. Kai kuriose kėdėse galima reguliuoti net kojos atramos aukštį. Tai yra pats universaliausias variantas ir būna vienas iš būdųkaip suderinti kėdes su nestandartiniu stalo aukščiu.

Baro sėdynių dydis būna įvairus. Jeigu prie baro stalu žadama leisti daug laiko siūloma rinktis platesnes kėdes. Jeigu ant kėdžių neplanuojama leisti daug laiko, galima pasirinkti ir siauresnes kėdes. Siauresnės kėdės būna dažniausiai ir pigesnės negu platesnės kėdės.

Siauresnes kėdes reikia rinktis ne mažesnes negu 35 cm., o platesnės kėdės turėtų prasidėti nuo 40 cm.

Kalbant apie galimą kėdžių skaičių, atminkite, kad vienam sėdinčiam asmeniui turi būti bent 60 cm stalo ilgio. Taigi, jei stalo ilgis yra 120-130 cm, tada iš vienos pusės galima pastatyti dvi kėdes. Jei turite porankius, gali prireikti šiek tiek daugiau vietos kėdėms pastatyti.

Renkantis kėdes galite rasti ir pagamintų tik išplastiko, polikarbonato arba akrilo. Tačiau modeliai su metalinėmis kojomis yra dažnesni. Tai ekologiškas derinys mažiems kambariams, dekoruotiems šiuolaikiniais stiliais.

Plastiko gaminių trūkumai: jautrumas įbrėžimams,trumpas tarnavimo laikas. Bet tokiems baldams nereikia kruopščios priežiūros, jie yra lengvi ir lengvai perkeliami.

Limadesign.lt internetinė baldų parduotvė, kuriuoje rasite sau patinkančius baldus.

Rekomenduojame

Kokios galėtų būti vaikiškos lovytės?

Kokios galėtų būti vaikiškos lovytės?

Vaikiškų lovyčių pasirinkimas atsakinga užduotis. Tėvai dažniausiai nori, jog lovytė būtų patogi, miela, galbūt žaisminga, kad vakarui atėjus mažylis džiugiai keliautų nakties poilsiui. Taip pat svarbu, kad baldas būtų praktiškas bei funkcionalus. Vaikiškos lovytės dažnai pasirenkamos atsižvelgiant į vaiko amžių. Jos skiriasi nuo įprastų lovų suaugusiems ne tik dydžiu, bet ir įdomesniu dizainu, ryškiomis spalvomis. […]

Veiksmingos priemonės, kurių pagalba galite apsipirkti pigiau

Veiksmingos priemonės, kurių pagalba galite apsipirkti pigiau

Kadangi kiekvienas iš mūsų turime didžiulę pasirinkimo laisvę, kai kalba pakrypsta apie prekių įsigijimą, niekuomet neturėtumėte leisti sau piktintis didelėmis prekių kainomis. Jei mes turime galimybę pasinaudoti veiksmingomis priemonėmis, padedančiomis mums daugiau sutaupyti neaukojant įsigyjamų prekių kokybės, kodėl gi tokios galimybės turėtume atsisakyti? Naudokitės kuponais ir akcijų leidiniais Naudojimasis kuponais ir akcijų leidiniais nereiškia, kad […]

Naudotų baldų aptraukimas naujais audiniais: klientų baldininkams dažniausiai užduodami klausimai

Naudotų baldų aptraukimas naujais audiniais: klientų baldininkams dažniausiai užduodami klausimai

Minkštųjų naudotų baldų aptraukimas – nemažai klientų dėmesio sulaukianti paslauga. Natūralu, kad aktyviai ja besidomintiems klientams kyla ir įvairių klausimų. Dažniausiai užduodamus patarsime šiame straipsnyje. Ar baldų aptraukimo paslauga brangi? Kokybiškai, laikantis visų reikalavimų suteikta paslauga nebus pigi. Jai reikia specialių įgūdžių, patirties. Baldų aptraukimas audiniu ar oda – tai tik ledkalnio viršūnė: dažnai reikia […]

Patarimai naujakuriams: 2021 m. interjero tendencijos

Patarimai naujakuriams: 2021 m. interjero tendencijos

Kuriant namų interjerą, svarbu ne tik atsižvelgti į vyraujančias dizaino tendencijas. Taip pat verta pagalvoti apie savo asmeninės erdvės kūrimą, apie namų praktiškumą bei individualumą. Interjero dizainerė Dovilė Sakevičė pristato patarimus, kaip sukurti harmoningus, charakteringus namus, o prekybos tinklo „Senukai“ atstovė atskleidžia, kokius madingus interjero akcentus naujakuriai dažniausiai renkasi savo būstams. Karaliauja medis ir juodas […]

Kaip sutaupyti kraustantis į naująjį būstą?

Kaip sutaupyti kraustantis į naująjį būstą?

Įsigijus naują būstą užgriūna daugybė išlaidų ir rūpesčių. Pagrindinės išlaidos nusprendus keisti gyvenamąją vietą yra būsto įsigijimas arba statyba, įvairiausi mokesčiai, būsto įrengimo išlaidos. Turbūt pati maloniausia ir galima sakyti paskutinė būsto įrengimo dalis yra jo apstatymas daiktais ir baldais. Komfortiškiausias, paprasčiausias ir greičiausias būdas į naująjį būstą atsigabenti baldus ir daiktus yra pasinaudoti perkraustymo […]

Lauko apšvietimo patarimai, kurie sukurs tobulą atmosferą

Lauko apšvietimo patarimai, kurie sukurs tobulą atmosferą

Lauko apšvietimas dažnai yra ignoruojamas. Žmonės šviesų pagalba nebando sukurti jaukios atmosferos aplink namą, savo sode. Praleidžiant daugiau laiko lauke, bet kuriuo metų laiku šiam dalykui išleisti pinigai yra gerai išleisti pinigai! Dabar daugiau nei bet kada yra gausus lauko apšvietimo pasirinkimas. Iš tokios didelės gausos kartais būna sunku išsirinkti. Tačiau nereikia pasimesti. Tiesiog pasikliaukite […]