Apie baro stalus ir baro, pusbario kėdes

1

Apie baro stalus ir baro, pusbario kėdes

Baro stalai iš restoranų, kavinių ir barų jau seniai persikėlė į žmonių namus. Jie naudojami pagrąžinti interjerą, suteikta jam kažko ypatingo, taip pat tai gali būti kaip erdvės atskyrimo elementas. Baro stalas puikiai atskiria virtuvės zoną nuo svetainės. Mažose virtuvėse jis netgi naudojamas vietoj valgomojo stalo. Su baro stalu padidėjo paklausa ir baro, pusbario kėdžių. Pusbario kėdės puikiai dera su virtuvės salomis. Šiomis dienomis kėdžių asortimentas yra didžiulis: medinės ir plastikinės, su atlošu ar be jo, sulankstomos, reguliuojamos, skirtingų spalvų ir stilių – lengva pasimesti renkantys kėdes. Turite eiti į parduotuvę nusipirkti kėdes virtuvei su tam tikru žinių bagažu, o mūsų patarimai renkantis padės rasti kokybišką ir tinkamiausią baldą.

Baro ir pusbario kėdžių aukštis ir dydis

Dauguma sako, kad iš pradžių yra juntamas diskomfortas sėdint ant baro ar pusbario kėdės. Tokie pojūčiai labai greitai išnyksta, jeižinoma, teisingai buvo parinkta kėdė. Pirkėjas turėtų suprasti, kad baro ir pusbario kėdės skiriasiišmatavimais nuo įprastų valgomojo kėdžių.

Kaip apskaičiuoti teisingą aukštį?

Norinti patogiai sėdėti prie baro stalo reikia atimti 25 cm nuo stalo aukščio ir taip gausime prisėdimo aukštį baro ar pusbario kėdės. Tokiu atveju jums bus taip pat patogu sėdėti kaip ir prie įprasto valgomojo stalo, nugara bus tiesi, alkūnės atsirems į stalviršį. Baro stalui, kurio aukštis yra 105 cm, tinka maždaug 75-80 cm aukščio kėdės. Pusbario stalas kurio aukštis yra 90 cm, kėdžių prisėdimas turėtų būti 65 cm.

Mažiems butams dažnai pasirenkami baro stalai kurių aukštis yra apie 85-90 cm. Nesunku apskaičiuoti, kad kėdžių aukštis turėtų būti 60 – 65 cm. Šios kėdės yra vadinamos – pusbario kėdėmis. Aukštesniems 110–115 cm aukščio stalams tinka 85–90 cm aukščio kėdės.

Jei šeimos narių ūgis labai skiriasi arba jei svečiai dažnai lankosi pas jus, prasminga įsigyti reguliuojamo aukščio kėdę. Tokiuose modeliuose sėdynėsreguliuojamos labai paprastai. Kai kuriose kėdėse galima reguliuoti net kojos atramos aukštį. Tai yra pats universaliausias variantas ir būna vienas iš būdųkaip suderinti kėdes su nestandartiniu stalo aukščiu.

Baro sėdynių dydis būna įvairus. Jeigu prie baro stalu žadama leisti daug laiko siūloma rinktis platesnes kėdes. Jeigu ant kėdžių neplanuojama leisti daug laiko, galima pasirinkti ir siauresnes kėdes. Siauresnės kėdės būna dažniausiai ir pigesnės negu platesnės kėdės.

Siauresnes kėdes reikia rinktis ne mažesnes negu 35 cm., o platesnės kėdės turėtų prasidėti nuo 40 cm.

Kalbant apie galimą kėdžių skaičių, atminkite, kad vienam sėdinčiam asmeniui turi būti bent 60 cm stalo ilgio. Taigi, jei stalo ilgis yra 120-130 cm, tada iš vienos pusės galima pastatyti dvi kėdes. Jei turite porankius, gali prireikti šiek tiek daugiau vietos kėdėms pastatyti.

Renkantis kėdes galite rasti ir pagamintų tik išplastiko, polikarbonato arba akrilo. Tačiau modeliai su metalinėmis kojomis yra dažnesni. Tai ekologiškas derinys mažiems kambariams, dekoruotiems šiuolaikiniais stiliais.

Plastiko gaminių trūkumai: jautrumas įbrėžimams,trumpas tarnavimo laikas. Bet tokiems baldams nereikia kruopščios priežiūros, jie yra lengvi ir lengvai perkeliami.

Limadesign.lt internetinė baldų parduotvė, kuriuoje rasite sau patinkančius baldus.

Rekomenduojame

NaudotosKnygos.lt
Kaip apšildyti namus? Galimybės ir pasirinkimas

Kaip apšildyti namus? Galimybės ir pasirinkimas

Šaltomis dienomis dažniausiai norisi būti namuose. Nėra nieko nemaloniau, kaip vėsa ir patalpose. Dėl to ne kyla įvairios ligos, tačiau ir blogėja nuotaiką. Lietuviai tikrai gana daug dėmesio skiria šildymo sistemos pasirinkimui. Norisi tokios, kuris ne tik leistų mėgautis šiluma, tačiau ir netektų labai daug investuoti į jos išlaikymą, galiausiai, veikimo principas būtų paprastos. Tobulas […]


Aliuminio lakštai – visame pasaulyje vertinama medžiaga

Aliuminio lakštai – visame pasaulyje vertinama medžiaga

Skaičiuojama, kad aliuminis yra vienas populiariausių metalų visame pasaulyje. Manoma, jog jis yra trečias ar bent jau vienas iš penkių daugiausiai naudojamų metalų Žemėje. Iš aliuminio gaminamos įvairios detalės, kurios naudojamos skirtingose srityse. Aliuminio lakštai – vienas populiariausių pasirinkimų teik pramonėje, tiek privačiuose projektuose. Kokie yra aliuminio lakštai? Aliuminio lakštai arba aliuminio plokštės yra lygaus […]


Patarimai, kaip pasirinkti idealią sofą savo gyvenamajai erdvei

Patarimai, kaip pasirinkti idealią sofą savo gyvenamajai erdvei

Sofa dažnai būna pagrindinis svetainės akcentas – ji yra patogi šeimos ir draugų susibūrimo vieta ir suteikia toną visai erdvei. Kadangi yra tiek daug stilių, dydžių ir medžiagų, iš kurių galima rinktis, rasti tobulą sofą savo namams gali būti nelengva užduotis. Pateikiame keletą patarimų, kurie padės jums susigaudyti šiame procese ir išsirinkti idealią sofą savo […]


Svarbiausi patarimai, kaip pasirinkti tobulą biuro kėdę

Svarbiausi patarimai, kaip pasirinkti tobulą biuro kėdę

Biuro kėdė – tai ne tik vieta, kur sėdėti, bet ir labai svarbi darbo vietos ergonomikos, produktyvumo ir bendros savijautos dalis. Pasirinkus tinkamą biuro kėdę, gali labai pasikeisti jūsų darbo dienos komfortas ir efektyvumas. Pateikiame keletą svarbiausių patarimų, kuriais vadovaudamiesi išsirinksite tobulą biuro kėdę. Vadovaudamiesi šiais patarimais ir teikdami pirmenybę patogumui, atramai ir ergonomikai, galite […]


Pagerinkite savo miego patirtį

Pagerinkite savo miego patirtį

Geras miegas yra labai svarbus bendrai sveikatai ir gerovei, o investicija į tinkamą čiužinio užvalkalą gali gerokai pagerinti jūsų miego patirtį. Antčiužiniai teikia daugybę privalumų – nuo didesnio komforto ir atramos iki ilgesnio čiužinio tarnavimo laiko. Toliau pateikiame išsamesnį čiužinių užvalkalų naudojimo privalumų aprašymą. Taigi, čiužinio užvalkalai turi daug privalumų, kurie padidina komfortą, atramą ir […]


Populiariausi patalynės pasirinkimai

Populiariausi patalynės pasirinkimai

Kai kalbama apie patalynę, asmeniniai pageidavimai gali labai skirtis. Tai, kas populiaru, dažnai priklauso nuo tokių veiksnių kaip patogumas, stilius, klimatas ir asmeninis skonis. Tačiau tam tikri patalynės pasirinkimai plačiai paplito dėl savo patogumo ir universalumo. Todėl pristatome keletą populiariausių patalynės variantų. Bendrinti